Post

6 sposobów na wrażliwą, podrażnioną skórę... a także na zaczerwienienia

Mroźne zimowe powietrze sprawia, że sucha, podrażniona skóra z pewnością się pojawi. A jeśli jesteś taka jak ja, gdzie mam również trochę zaczerwienień na twarzy, może to sprawić, że posiadanie pięknej skóry, to nie lada zadanie!

Promują oni tę linię jako obowiązkową dla skóry wrażliwej. Zanim przejdę do omówienia produktów, chciałabym odnieść się do fałszywego założenia osób o wrażliwej skórze, ponieważ uważam, że ważne jest, aby obalić ten mit! Mit... "Ponieważ mam wrażliwą skórę, powinnam trzymać się z dala od produktów do pielęgnacji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym". Ależ piękności, nie zawsze tak jest!

Jestem wielką zwolenniczką pielęgnacji skóry, nawet przy mojej wrażliwej skórze! Kluczem jest stosowanie produktów, które zawierają odpowiednie składniki. Po pierwsze i najważniejsze, należy trzymać się z dala od produktów zawierających substancje zapachowe; nawet te naturalne mogą być drażniące, a co gorsza, jak w moim przypadku, mogą powodować alergie.

Po drugie, chcesz być przy użyciu jest linia do pielęgnacji skóry, która ma składniki, które mogą odbudować funkcję bariery skóry, jak również przeciwzapalne.

Więc jeśli chcesz zobaczyć, jak możesz ukoić swoją wrażliwą, podrażnioną skórę, czytaj dalej!

Jak wspomniałam wyżej, otrzymałam kilka produktów z linii Calm. Linia ta występuje w dwóch formułach. Jedna dla skóry suchej, a druga dla skóry tłustej. I tak, produkty te są bezzapachowe i zawierają delikatną mieszankę składników, które pomagają zredukować czynniki zapalne w obrębie powierzchni skóry, które wywołują oznaki wrażliwości!

Co dostałam?

W skład zestawu wchodziło sześć produktów których używam rano i wieczorem. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów do pielęgnacji skóry, kluczowe znaczenie ma nakładanie ich w odpowiedniej kolejności, czym podzielę się z Wami poniżej.

Jak układać produkty:

Krok 1:Oczyszczający preparat łagodzący zaczerwienienia

Oczyszczanie twarzy to pierwszy krok w procesie pielęgnacji skóry. Wydaje mi się to trochę oczywiste, ale dla tych z Was, które być może używały tylko wody, ponieważ bały się, co dany produkt może zrobić z Waszą wrażliwą skórą, STOP! Stosowanie produktu do oczyszczania twarzy jest ważne, ponieważ pomaga on przygotować twarz na przyjęcie innych produktów do pielęgnacji skóry, które po nim następują.

Jak więc stosować ten zły chłopiec? Zwilż twarz, a następnie nałóż niewielką ilość produktu na twarz okrężnymi, delikatnymi ruchami, a po zakończeniu spłucz.

Krok 2:Tonik łagodzący zaczerwienienia (Calm Redness Relief Toner)

Toner pomoże usunąć resztki makijażu, które mogły zostać pominięte podczas oczyszczania. Jest to jeden z kroków, który pominęłabym, ponieważ toniki zawsze wywoływały u mnie uczucie pieczenia twarzy. Ale nie ten! W przeciwieństwie do niektórych innych toników, które wypróbowałam, Calm Toner nie zawiera alkoholu, co pomaga zmniejszyć stan zapalny, który wywołuje wrażliwość i zaczerwienienia. Tonery przyczyniają się również do zmiękczenia i uspokojenia skóry.

Jak stosować: Nałóż za pomocą wacika na całą twarz i NIE SPŁUKIWAJ!

Krok 3:Calm Redness Relief 1% BHA Exfoliant

Tak, dobrze czytasz, powiedziałam, że złuszczający. I bez obaw, nie jest on w ogóle drażniący! Oprócz tego, że pomaga usunąć stary naskórek, ma również właściwości antybakteryjne, co bardzo mi się podoba!

Krok 4:Calm Redness Relief Repairing Serum

Twoje serum to twoje zabiegi. Jeśli pamiętasz, na początku wspomniałam, że posiadanie produktu, który pomaga odbudować barierę ochronną skóry jest kluczowe, a to serum właśnie to robi. To serum przeciwstarzeniowe jest bardzo lekkie i może być stosowane pod makijaż, jakże to wspaniałe!

Kilka kropel tego produktu wystarcza na długo i jest bezpieczny do stosowania w okolicach zmęczonych oczu!

Krok 5:Calm Redness Relief Mineral Moisturizer with SPF 30

Ostatnim krokiem rano jest nałożenie kremu nawilżającego z filtrem SPF. Tak, nawet w zimie potrzebujemy SPF. Nie pozwól, aby fakt, że na dworze jest zimno, zmylił cię, myśląc, że go nie potrzebujesz. Oprócz filtra SPF, nawilżenie jest również niezbędne, aby pomóc w naprawie i wzmocnieniu skóry, dzięki czemu wygląda ona i działa mniej podrażniona i młodziej! A kto nie chce mieć młodo wyglądającej skóry?

Na wieczór,

wykonaj te same kroki, z wyjątkiem kremu nawilżającego. Użyj kremu Calm Redness Relief Moisturize zamiast tego z filtrem SPF.

Moje doświadczenie

Jestem zakochana w tej linii. Moim faworytem jest Calm Redness Relief 1% BHA Exfoliant; będzie to podstawowy produkt w moim arsenale pielęgnacji skóry. Po pierwsze jego właściwości antybakteryjne pomogły mi uporać się z niektórymi ogniskami zapalenia skóry, które mam. A jeśli chodzi o moje zamiłowanie do pielęgnacji przeciwstarzeniowej, to bardzo podobało mi się to, że delikatnie pomaga w usuwaniu nagromadzonych warstw na zewnątrz skóry, odsłaniając nową skórę poniżej.

Na wypadek, gdybyś nie wiedziała, matowa skóra jest tym, co przyczynia się do powstawania fałszywych zmarszczek, a makijaż może osadzać się w tych liniach. Użycie produktu takiego jak "CALM" może wygładzić teksturę skóry, umożliwiając tym samym lepszą aplikację makijażu! Na moim zdjęciu powyżej możecie zobaczyć nowy wygląd skóry, jest ona nadal lekko zaczerwieniona, ale ma ładny blask, który mi się podoba. Teraz jestem gotowa do nałożenia makijażu!

Tak więc piękności widzicie, że brakującym elementem do zredukowania zaczerwienień i podrażnień jest... REGENERACJA SKÓRY. Z czasem Twoja skóra stanie się mniej wrażliwa, podrażniona i zaczerwieniona. Pozwoli Ci to poczuć się w końcu lepiej, jeśli chodzi o wygląd Twojej skóry, a co ważniejsze, o Ciebie samą!