Post

Czym jest retinol i dlaczego powinnam włączyć go do swojej jesiennej pielęgnacji skóry?

Chłodne jesienne powietrze, krótsze noce, zmieniające się liście, a co za tym idzie, także ubrania. Jednak niektórzy zdają się nie zwracać uwagi na zmianę produktów do pielęgnacji skóry. Kto chciałby, aby jego skóra była sucha jak liście? Ponadto, wiele z nas wyrządziło latem poważne szkody swojej skórze, dlatego wprowadzenie produktu do pielęgnacji skóry, który może pomóc w zwalczaniu uszkodzeń spowodowanych działaniem słońca, plam posłonecznych, przeciwdziałaniu starzeniu się skóry, a także suchości i łuszczeniu się skóry jest koniecznością!

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak stosować jesienną pielęgnację skóry z Retinolem, czytaj dalej!

Stosowanie serum z retinolem

Gdy temperatura spada, spędzamy mniej czasu na zewnątrz, co oznacza mniejszą ekspozycję na słońce. Dlatego też jesień to doskonały czas na dodanie do swojej pielęgnacji serum z retinolem, ponieważ stosując retinol chcemy uniknąć długotrwałego przebywania na słońcu. Dodatkowo, chłodne powietrze sprawia, że nasza skóra jest mniej nawilżona, dlatego też posiadanie produktu, który zapewni jej odpowiednie nawilżenie, jest kluczem do gładszej i odmłodzonej skóry.

Oprócz gładszej skóry, serum Night Revive Retinol Serum pomaga ...

 • Zmniejszyć widoczność brązowych plam spowodowanych działaniem słońca
 • Stymuluje kolagen
 • Poprawić koloryt skóry
 • Radzi sobie z wypryskami
 • Odżywia skórę

Co to jest retinol?

Retinol jest podstawową witaminą A i może pełnić niektóre z ról, jakie witamina A odgrywa w metabolizmie. Wiele efektów działania witaminy A ma charakter hormonalny, wpływając na wzrost i różnicowanie się komórek.

Skóra każdego dnia narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników, takich jak kurz, zanieczyszczenia, pot, a nawet makijaż, które mogą ją postarzać. Retinol (witamina A) jest użytecznym produktem, który pomaga zmniejszyć te oznaki starzenia i w widoczny sposób przyczynia się do poprawy wyglądu Twojej skóry.

Retinol działa poprzez przyspieszenie tempa obrotu komórkowego, co pozwala zdrowszym komórkom szybciej wydostać się na powierzchnię i zmniejsza aktywność niszczącego enzymu - kolagenu.

Dlatego też, posiadanie retinolu takiego jak Night Revive Retinol Serum w swoim jesiennym schemacie pielęgnacji skóry jest koniecznością. Wszystko, co może wspomóc obrót komórkowy, linie i zmarszczki to obowiązkowy punkt na mojej liście jesiennych produktów do pielęgnacji skóry!

Przyjrzyj się składnikom

Składniki są tym, co sprawia, że sukces jednego produktu wyróżnia się na tle innych. posiada specjalnie wyselekcjonowane składniki, które współdziałają w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów.

KLUCZOWE SKŁADNIKI:

 • Retinol (Witamina A): Działa na poziomie komórkowym, aby zatrzymać zmarszczki, poradzić sobie z wypryskami i wyrównać przebarwienia skóry.
 • Witamina C: Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, zapobiegając jej przedwczesnemu starzeniu się.
 • Witamina E: Zapewnia intensywne nawilżenie, zmniejszając wysuszające działanie retinolu.
 • Skwalen: Pochodzi z czystej oliwy z oliwek, dzięki czemu zmiękcza i odżywia delikatną skórę.

Czego należy unikać

Oprócz patrząc na składniki, które są w produkcie, chcesz również spojrzeć na to, co nie jest w nim, więc naturalne i organiczne produkty są niezbędne w mojej książce. Chcesz trzymać się z dala od syntetycznych substancji zapachowych i barwników, ponieważ są one dwa dodatki znane powodować podrażnienia. Ponadto, wraz ze zmianą wilgotności w miesiącach jesiennych, ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest nałożenie na skórę czegoś, co może być potencjalnie drażniące!

Z drugiej strony, naturalne składniki o organicznej bazie okazały się najbardziej skuteczne w naprawianiu skóry uszkodzonej przez słońce lub wiatr, zapobieganiu oznakom starzenia, takim jak zmarszczki, ciemne plamy i odwracaniu skutków stresu oksydacyjnego na skórze.

Wreszcie, chcesz, aby upewnić się, że spojrzeć na opakowaniu, jak witamina A może rozpadać się, gdy jest nadmiernie narażone na działanie światła. Stąd chcesz kupić retinol, który jest butelkowany w ciemniejszym pojemniku, który minimalizuje ekspozycję na światło i powietrze.

Złuszczanie

Chociaż uważam, że złuszczanie skóry jest ważne przez cały czas, dodanie go do swojej jesiennej pielęgnacji jest koniecznością. Podczas gdy istnieje wiele narzędzi kosmetycznych, które mogą pomóc w złuszczaniu skóry, retinol może również działać jako środek złuszczający, zamiatając i usuwając martwe komórki skóry latem. Jak wspomniano powyżej retinol's również pomóc w zwiększonej produkcji kolagenu, więc połączyć, że z faktem, że może również działać jako środek złuszczający, będzie dobrze na swojej drodze do fantastycznej twarzy jesieni!

Jak używać

Ważne jest, że używasz tego produktu prawidłowo, aby uzyskać najlepsze wyniki. Zobacz poniżej niektóre z moich wskazówek

 • Jeśli po raz pierwszy używasz retinolu, zawsze sugeruję powolne dodawanie go do swojej rutyny pielęgnacyjnej na noc.
 • Jeśli jesteś po 30-stce, stosowanie go trzy razy w tygodniu może spowolnić proces starzenia się skóry.
 • W przypadku osób powyżej 40 roku życia, stosuj retinol co drugi wieczór lub co noc, jeśli Twoja skóra to toleruje.
 • Nakładaj go okrężnymi ruchami, używając palca serdecznego, ponieważ ciągnięcie i szarpanie skóry może spowodować szybsze jej starzenie się
 • W ciągu dnia stosuj krem z filtrem SPF 20 lub wyższym, aby chronić skórę.