Post

10 Balsam do ust bez plastiku, bez odpadów (wegański)

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Szukasz wegańskiego balsamu do ust w ekologicznym, bez plastikowym i bezodpadowym opakowaniu?

Podczas poszukiwań tego przewodnika po produktach odkryłam, że większość balsamów do ust o zerowej zawartości odpadów zawiera wosk pszczeli, co sprawia, że nie są wegańskie. Chciałam więc znaleźć i skompilować listę w 100% wegańskich i wolnych od okrucieństwa balsamów do ust, które są w trwałych opakowaniach.

Wszystkie 10 balsamów do ust o zerowej zawartości odpadów wymienionych w tym poście jest wolnych od okrucieństwa i spełnia wszystkie kryteria zawarte w naszej Liście kontrolnej Cruelty-Free. Formuły ich balsamów są wegańskie, co oznacza, że nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Jeśli chodzi o opakowania, wszystkie z wyjątkiem jednego są całkowicie wolne od plastiku. Jako dodatkową opcję uwzględniłam jeden balsam do ust z możliwością wielokrotnego napełniania, który zawiera minimalną ilość plastikowych elementów.

Coconut Matter

Coconut Matter ma w swojej ofercie wegańskie, bezodpadowe balsamy do ust o różnych zapachach, takich jak grejpfrut, lawenda i mięta pieprzowa. Do wyboru są również balsamy barwione i kolorowe. Balsamy do ust Coconut Matter są pakowane w opakowania o zerowej zawartości odpadów, wykonane z papierowych tubek, które są zwijane ręcznie przy użyciu tektury wyłożonej wewnątrz papierem woskowym nadającym się do kontaktu z żywnością.

Ethique

Ethique niedawno wypuściło kolekcję balsamów do ust bez plastiku, które są produkowane z wegańskich, sprawiedliwych i zrównoważonych składników z Rwandy i Samoa. Nie zawierają też oleju palmowego! Dostępne są różne smaki, od dekadenckiej czekolady po różowy grejpfrut i wanilię, a także balsamy bezzapachowe lub z barwnikiem. Wszystkie znajdują się w opakowaniach w 100% wolnych od plastiku i nadających się do kompostowania w domu.

Hurraw! Balm

Uwielbiam klasyczne wegańskie balsamy do ust Hurraw!, więc ucieszyłam się, gdy zobaczyłam, że oferują je w pozbawionych plastiku puszkach typu Slim Slider. Obecnie tylko balsamy Coconut, Mint i Vanilla Bean są dostępne w wąskim, prostokątnym opakowaniu. Wszystkie balsamy do ust Hurraw! są wegańskie, nie zawierają palm oraz są produkowane z organicznych, naturalnych i surowych składników.

Balsamy Aksjologii

Szukasz wegańskiego, bezodpadowego balsamu do ust? Axiology produkuje jedne z najlepiej napigmentowanych i kremowych balsamów do ust na rynku. Dostępne są w wielu kolorach i wykończeniach, dzięki czemu można je stosować nie tylko na usta, ale także na oczy i policzki!

Balsamy Axiology są indywidualnie pakowane w papier i przechowywane w czerwonym, nadającym się do recyklingu etui/pudełku, wykonanym z przetworzonych śmieci przez kobiecą spółdzielnię na Bali.

Meow Meow Tweet

Wegańskie balsamy do ust Meow Meow Tweet są dostarczane w papierowych tubach bez plastiku, nadających się do kompostowania i mają trzy smaki: Coconut Cacao, Rosemary Eucalyptus i Sweet Orange Tangerine. Wszystkie balsamy Meow Meow Tweet są robione ręcznie, wegańskie i nie zawierają oleju palmowego.

Kosmetyki Elate

Elate Cosmetics właśnie wypuściło na rynek swoją najnowszą kolekcję wielozadaniowych, barwionych balsamów z odżywką do ust. Balsamy Better Balms zapewniają lekkość, odżywienie i połysk na ustach. Są zapakowane w elegancki szklany słoiczek nadający się do recyklingu i bambusową pokrywkę nadającą się do kompostowania.

The Glowcery

Balsam do ust Sweet Orange Superfood firmy The Glowcery jest wykonany z tłoczonych na zimno olejków z marchwi i pomarańczy oraz ultra-odżywczego masła mango. Nie zawiera ropy naftowej, syntetycznych substancji zapachowych, wosku pszczelego ani żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Jest również dostępny w puszce nadającej się do recyklingu i wielokrotnego użytku, więc nie ma tu plastikowych opakowań.

River Organics

River Organics oferuje bezbarwne i barwione wegańskie balsamy do ust, które są dostępne w przyjaznych dla środowiska, papierowych tubkach typu push-up, które nie zawierają plastiku. Ich balsamy do ust zawierają składniki nawilżające, takie jak masło kakaowe i mango, a ich balsamy barwiące zawierają bezkonfliktową, laboratoryjnie wytworzoną mikę.

Scence

Wegańskie, pozbawione plastiku balsamy do ust firmy Scence są produkowane ręcznie w Wielkiej Brytanii i dostępne w różnych zapachach, takich jak gorzka pomarańcza, czarny pieprz, świeża mięta, a także w wersji bezzapachowej.

Zao balsam do ust z możliwością wielokrotnego napełniania

Jeśli szukasz balsamu do ust z możliwością wielokrotnego napełniania, który jest również wegański, Zao produkuje taki balsam w zewnętrznym opakowaniu z ekologicznego bambusa. Opakowanie zawiera pewne elementy plastikowe, więc nie jest całkowicie wolne od plastiku, ale system wielokrotnego napełniania pozwala ograniczyć ilość plastiku jednorazowego użytku. Ponadto formuła ich balsamu do ust jest w 100% pochodzenia naturalnego i posiada certyfikat organiczny.


Mając do wyboru tak wiele bezodpadowych i ekologicznych opakowań balsamów do ust, koniecznie daj nam znać, co wolisz i czy wypróbowałaś już któreś z tych fantastycznych rozwiązań?