Post

Dlaczego kobiety powinny golić twarz

Tak, dobrze to przeczytałaś, powiedziałam, że kobiety powinny golić twarz i nie mówię tu o goleniu w celu usunięcia niechcianego zarostu, ale raczej o goleniu całej twarzy, aby poprawić koloryt skóry, jej teksturę i zredukować drobne linie i zmarszczki. Zdecydowałam się napisać serię o goleniu twarzy w celu uzyskania młodszego wyglądu skóry, ponieważ kiedy mówię ludziom, że to robię; większość z nich jest jak WTF?

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się dlaczego i jak uzyskać młodszy wygląd skóry dzięki goleniu twarzy, czytaj dalej!

Dlaczego golenie twarzy może pomóc Ci wyglądać młodziej

Zanim zaczęłam to robić, ten pomysł mnie przeraził i jedyne o czym mogłam myśleć to czy sprawi, że moje brzoskwiniowe kosmyki, a tak, wszyscy mamy włosy na twarzy, odrosną grube, ciemne lub szorstkie? Odpowiedź brzmi: nie, nie sprawi. Po drugie, podczas gdy ja pracuję w branży pielęgnacji skóry, chciałam się upewnić, że robię to poprawnie, więc najpierw skonsultowałam się z profesjonalistą w tej sprawie. Zanim przejdę do tego jak to zrobić, chcę wyjaśnić powód, który za tym stoi.

Golenie całej twarzy pomaga złagodzić nierówności powierzchni poprzez delikatne złuszczanie wierzchniej warstwy martwych komórek skóry, bardziej dokładnie niż w przypadku peelingu do twarzy i jest mniej abrazyjne niż mikrodermabrazja. Może również przyczynić się do pozbycia się włosków vellus które wszyscy posiadamy, a które w przypadku niektórych osób mogą sprawić, że ich cera będzie nieco matowa.

Ponadto, złuszczanie skóry twarzy poprzez golenie stymuluje skórę do produkcji nowych komórek skóry i kolagenu (zawsze, gdy skóra doznaje urazu, kolagen jest stymulowany, aby wspomóc odnowę komórek) co sprawia, że Twoja cera staje się gładsza i bardziej promienna. Według moich źródeł, może ono również złagodzić wygląd drobnych zmarszczek poprzez usunięcie warstwy martwego naskórka, która je zawiera.

Wreszcie, golenie twarzy pomaga aktywnym składnikom produktów do pielęgnacji skóry wniknąć głębiej w skórę, dzięki czemu stają się one bardziej skuteczne, a także wspomaga obrót komórkowy, czyli tworzenie się nowych komórek na powierzchni. I oczywiście, aplikacja makijażu jest bezbłędna!

Jak golić twarz

Golenie całej twarzy to coś, co możesz zrobić w zaciszu własnego domu, a wszystko czego potrzebujesz to kilka produktów i jesteś na dobrej drodze do młodo wyglądającej skóry.

  1. Chcesz dokładnie oczyścić skórę nie zawierającym środków myjących środkiem do czyszczenia.
  2. Nałóż na twarz krem do golenia lub w moim przypadku wolę używać Foaming Cleanser, ponieważ krem do golenia może być dla mnie nieco wysuszający. Używając dobrej jakości maszynki do golenia ogol całą twarz, ja wolę robić to w sekcjach, zaczynając od czoła, przez kratki, aż do dołu.
  3. Możesz nawet ogolić szyję, ponieważ nikt z nas nie chce mieć indyczej szyi, kiedy się starzejemy. Możesz golić się w dowolnym kierunku, ale upewnij się, że jesteś ostrożna i zwracasz uwagę, ponieważ nie chcesz się skaleczyć, ani poparzyć maszynką. Na koniec, nie chcesz przypadkowo zgolić włosków w brwiach lub zbliżyć się zbytnio do linii włosów, dlatego wykonuj tę czynność przed lustrem.
  4. Spłucz ciepłą wodą i usuń krem, ja wolę używać do tego gumki do makijażu, ale możesz użyć dowolnej czystej ściereczki.
  5. Zastosuj produkty do regularnej pielęgnacji skóry, zaczynając od tych, które zawierają składniki aktywne. Na koniec nałóż krem nawilżający UVA/UVB.

Tak więc, jak widać, piękne kobiety wiedzą, jak i dlaczego kobiety powinny golić twarz. I na koniec, upewnijcie się, że sprawdzicie to ponownie, ponieważ będzie to seria postów, w których omówimy różnicę pomiędzy dermaplaningiem a goleniem oraz produkty do dermaplaningu których możesz używać w zaciszu własnego domu!

Jak zawsze w przypadku tego typu technik, zrób tak jak ja i skonsultuj się z profesjonalistą. Pracuję w branży pielęgnacji skóry, ale nie jestem specjalistą w dziedzinie medycyny. Moja strona służy wyłącznie celom rozrywkowym.